Візит делегації Посольства Франції в Україні

08.12.2016 р. НУВГП з діловим візитом відвідала делегація Посольства Франції в Україні. У складі делегації — аташе з питань співробітництва у галузі французької мови Посольства Франції в Україні Фабріс Пето (Fabrice Peutot), аташе з питань наукового та університетського співробітництва Сільвен Ріголле (Sylvain Rigollet).

На зустрічі були присутні  проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків Савіна Наталія Борисівна, директор центру роботи з іноземними студентами та міжнародних зв'язків Тимощук Ігор Олександрович, провідний фахівець ЦРІС та МЗ Фещук Вікторія Володимирівна та директор Рівненської обласної організації «Французький Альянс» Чумак Надія Петрівна.

Наталія Борисівна Савіна привітала дипломатів у нашому університеті і виразила радість від можливості налагодити партнерство з Посольством Франції в Україні.

Основною ціллю візиту пана Фабріса Пето та пана Сільвена Ріголле є пошук нових шляхів співпраці між НУВГП та французькими навчальними закладами.

Ігор Олександрович Тимощук розповів про десятилітню співпрацю НУВГП з Вищою сільськогосподарською школою в Аені та Університетом Ліможу за підтримки Федерації «Обміни Франція-Україна» (FEFU), підкреслюючи наші здобутки в галузі академічних обмінів студентів нашого університету та студентів французького ВНЗ. Він також відзначив і цьогорічне професійне стажування наших студентів у Франції та очікування візиту французьких студентів у травні 2017 року.

Фабріс Пето, аташе з питань наукового та університетського співробітництва лише 2 місяці займає дану посаду, проте надіється за 4 роки вивести співпрацю з Францією на якісно новий рівень.

Наразі пан Пето відвідує університети України щоб оцінити та проаналізувати ситуацію в країні з французькою мовою, ознайомити ВНЗ з французькими проектами та допомогти в пошуку партнерів у Франції.

Неабиякий інтерес для нього представляє наукова діяльність, пан Пето наголосив про можливості стажувань та навчання для науковців на базі французьких ВНЗ.

Французькі дипломати відмітили унікальність нашого університету, і ще до сьогоднішньої зустрічі давали рекомендації міжнародній екологічній асоціації щодо можливої співпраці з нами в галузі очищення води.

Основною проблемою залишається рівень вивчення французької мови не лише в нашому університеті, але й в країні в цілому.

Наталія Борисівна в свою чергу відмітила глобалізацію англійської мови, адже багато постанов та наказів МОН України вимагають від науковців володіння саме англійською мовою, тому навіть попри бажання вивчати французьку, ці знання не матимуть практичного значення для науковця, тому це питання слід вирішувати на дипломатичному рівні.

Під час зустрічі обговорювалась також участь нашого університету в програмі Erasmus+ та пошук партнерів з французької сторони.

Французькі дипломати підтвердили свою готовність допомогти НУВГП розширити співпрацю з Францією, вони відкриті для нових ідей та проектів.

Центр роботи з іноземними студентами та міжнародних відносин

Адреса: вул. Соборна, 11, м. Рівне, 33028 Корпус №1, каб. 101 (1 поверх)
Телефон/факс: (0362) 63-34-45, 7-24 (внутрішній)
Skype: inter_office_Rivne