Стажування французів на базі НУВГП

З 11.05 по 18.05.2017 р. НУВГП приймав у себе французьку делегацію у складі 6 студентів та 2 викладачів з Вищої сільськогосподарської школи м. Аен (Франція). Завдяки багаторічній співпраці та підтримці адміністрації університету між навчальними закладами щороку відбувається академічний обмін серед студентів та викладачів водного профілю. У травні 2016 р. 11 студентів НУВГП та 2 викладачі перебували 2 тижні у Вищій сільськогосподарській школі м. Аен, цього річ наш університет приймав у себе гостей з Франції.

Основною метою перебування делегації в університеті було проходження професійного стажування на базі НУВГП у галузі обробки та очищення води.

На запрошення проректора з наукової роботи та міжнародних відносин Савіної Н.Б., французькі гості побували на Гала-концерті «Студентська весна» після якого були переповнені враженнями від високого професіоналізму та майстерності українських студентів та рівнем організації самого концерту.

Під час свого перебування в університеті французька делегація відвідала музей НУВГП ознайомившись зі всіма періодами його становлення та розквіту.

Завдяки сприянню директора навчально-наукового інституту водного господарства та природооблаштування Хлапука М.М. та у супроводі в.о. завідувача кафедри гідротехнічного будівництва Шинкарука Л.А. студенти ознайомилися з принципами роботи та досліджень в гідротехнічній лабораторії кафедри гідротехнічного будівництва, лабораторіії кафедри гідроенергетики, теплоенергетики та гідравлічних машин, лабораторії кафедри гідравліки, лабораторії кафедри гідромеліорації.

Під час екскурсії по м.Рівне та м.Львів організованої Центром роботи з іноземними студентами та міжнародних зв’язків, наші гості мали змогу дізнатися історію та принципи обробки бурштину-прикраси нашого регіону, дізнатися особливості історії та культури Рівненщини у краєзнавчому музеї та дізнатися більше про події, які зараз відбуваються на сході України, прогулятися ботанічним феноменом нашого району— Тунелем кохання, скуштувати львівської кави та шоколаду.

У супроводі доц. каф. водопостачання, водовідведення та бурової справи Мартинова С.Ю., в.о. завідувача кафедри гідротехнічного будівництва Шинкарука Л.А. та директора Центру роботи з іноземними студентами та міжнародних зв’язків Тимощука І.О. французька делегація відвідала станцію знезалізнення води м. Рівного та підприємство ТОВ «BIOTAL», яке займається біологічною очисткою стічних вод.

Під час свого перебування французькі студенти спільно з українськими провели ряд гідрологічних досліджень на о.Басів Кут оцінюючи якість води та насичення її киснем. Французькі студенти залишилися не байдужими і до Благодійного ярмарку на підтримку бійців АТО організованого кафедрою суспільних дисциплін НУВГП переймаючись та підтримуючи українців в цілому у їхньому прагненні до свободи та євроінтеграції.

Всім бажаючим була проведена презентація водоочисного підприємства «SAUR» м. Лімож та Вищої сільськогоподарської школи м. Аен в конференц-залі нашого університету, де можна було почути особливості навчання у Франції та задати запитання.

В останній день перебування ректор університету Мошинський В.С. урочисто вручив всім учасникам стажування сертифікати підвівши підсумок їхнього перебування тут.

Наразі продовжується набір студентів водних та сільськогосподарських спеціальностей, які бажають стати частиною даного проекту та поїхати на стажування до Франції у травні 2018 року, тож надіємося на подальший плідний розвиток співпраці.

Центр роботи з іноземними студентами та міжнародних відносин

Адреса: вул. Соборна, 11, м. Рівне, 33028 Корпус №1, каб. 101 (1 поверх)
Телефон/факс: (0362) 63-34-45, 7-24 (внутрішній)
Skype: inter_office_Rivne