НУВГП долучається до розробки зовнішнього незалежного іспиту для іноземців

12 жовтня 2017 р. на базі ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» відбулося засідання № 8 підкомісії 304 «Навчання іноземних громадян» з метою підвищення якості навчання іноземців в Україні. Представником нашого навчального закладу на засіданні був начальник відділу міжнародних зв’язків Центру РІС та МЗ НУВГП Бадинський Леонід Олексійович.

В рамках засідання було внесено правки до попередньо розробленого підкомісією проекту Концепції стандартизованого оцінювання іноземних громадян з мови навчання (українська, російська та англійська).

Як зазначає Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич: «Це буде зовнішній незалежний іспит, який зараз розробляється спільно з УЦОЯО та національними університетами. Планується, що всі іноземні студенти повинні будуть складати іспит  (на знання трьох мов, на яких найбільше навчаються іноземні студенти – з української, англійської та російської) до закінчення першого року навчання, а переведення на 2 курс буде можливим лише за умови успішного складання такого іспиту. Тестування планують запровадити для тих іноземців, що будуть зараховані до українських ВНЗ після 1 листопада 2018 року».

Наразі було затверджено склад робочих підгруп з розроблення програм стандартизованого оцінювання іноземних громадян з мови навчання, до яких було відібрано за допомогою методу автоматичного ранжування 63 кандидатури та визначено 3-х голів робочих підгруп:

• українська мова – Усатенко Г.О., к. філол. н., доцент, завідувач підготовчого відділення Київського національного університету ім. Тараса Шевченка;
  • російська мова – Ушакова Н.І., д.пед.н, проф., завідувач кафедри мовної підготовки Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна;
  • англійська мова – Дудікова Л.В., к.пед.н., завідувач кафедри іноземних мов з курсом латинської мови та медичної термінології Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова.

НУВГП у складі робочої підгрупи з розроблення програми стандартизованого оцінювання іноземних громадян з української мови навчання (технічний напрямок) представляє к.філол.н, завідувач кафедри українознавства ННІЕМ  Малевич Леся Дмитрівна.

Центр роботи з іноземними студентами та міжнародних відносин

Адреса: вул. Соборна, 11, м. Рівне, 33028 Корпус №1, каб. 101 (1 поверх)
Телефон/факс: (0362) 63-34-45, 7-24 (внутрішній)
Skype: inter_office_Rivne