Програми імені Фулбрайта в Україні та «Технології освіти: виклики та тенденції»

08 листопада 2017 р. у конференц-залі  НУВГП відбулася  презентація програм імені Фулбрайта. Лекція відбулася у рамках проекту "У продовження фулбрайтівського досвіду: академічні і культурні обміни між університетами України", присвяченого святкуванню 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та США і 25-річчя діяльності Програми академічних обмінів імені Фулбрайта в Україні.

Лектором виступив випускник фулбрайтівської програми, засновник платформи онлайн-курсів «Prometheus», керівник освітніх програм Українського Католицького Університету Олексій Молчановський.

Він є переможцем Програми імені Фулбрайта в Україні та отримав стипендію уряду США на наукове стажування в Технологічному Інституті Джорджія (Georgia Institute of Technology, Atlanta, GA) упродовж академічного року 2013-2014. Програма була розрахована на молодих українських викладачів та дослідників. Тематика досліджень пана Молчановського в Сполучених Штатах стосується хмарних обчислень (cloud computing).

Під час зустрічі пан Олексій  детально розповів усім присутнім про чотири основні програми, серед яких:

• Fulbright Scholar Program (програма для кандидатів та докторів наук, молодих дослідників та аспірантів);
  • Fulbright Research and Development Program (програма для молодих викладачів, аспірантів та дослідників);
  • Fulbright Graduate Student Program (програма для студентів та випускників ВНЗ).
  • Fulbright Foreign Language Teaching Assistant (програма для викладачів-початківців та молодих фахівців, які спеціалізуються з лінгвістики, української літератури, перекладацьких студій, комунікацій, журналістики, американських студій, викладання англійської мови).

Сам відкритий конкурсний відбір учасників проходить у три етапи: заповнення онлайн-анкети і подання необхідних документів, серед яких обов’язковий науковий план дослідження, рекомендаційні та мотиваційні листи заявника; англомовна співбесіда в Українському офісі Програми в Києві – для осіб, рекомендованих до фіналу, і які складатимуть комп’ютерні тести з англійської мови TOEFL і BT та GRE General Test (Graduate Record Examination). Усі підготовчі витрати учасників конкурсу (включаючи подальшу візову підтримку, медичне страхування, вартість квитків в обидва боки тощо) покриваються Офісом Програми ім. Фулбрайта.

Презентуючи свій погляд на «Технології освіти: виклики та тенденції», пан Олексій висвітлив найважливіші і безумовно актуальні питання сьогодення, стосовно креативності, цифрової грамотності та безпеки. Було зосереджено увагу на принципах освіти, її органічності,представлено означення «технологій освіти». Цитуючи Кена Робінсона, пан Олексій зазначив:«Відповідь не в тому, щоб стандартизувати освіту, а в тому, щоб персоналізувати та налаштувати її під потреби кожної дитини та спільноти. Цьому немає альтернативи. І ніколи не було.».

Наприкінці лекції відбулася жвава дискусія, слухачі мали змогу обговорити представлену інформацію та поділитися своїми враженнями і думками стосовно програм імені Фулбрайта, а також технологій освіти.

Більш детальну інформацію про програми наукових обмінів та умови участі можна отримати на сайті Програми імені Фулбрайта в Україні і в Центрі роботи з іноземними студентами та міжнародних відносин (головний корпус НУВГП, каб. 101).

Переглянути презентацію пана Молчановського О.І.

Центр роботи з іноземними студентами та міжнародних відносин

Адреса: вул. Соборна, 11, м. Рівне, 33028 Корпус №1, каб. 101 (1 поверх)
Телефон/факс: (0362) 63-34-45, 7-24 (внутрішній)
Skype: inter_office_Rivne