Презентація Програми Фулбрайта

Програма імені Фулбрайта, спонсорована урядом США, посідає чільне місце у системі міжнародної освіти.

До нашого Університету завітали гості, директор офісу Програми імені Фулбрайта в Україні Марта Коломиєць, вона очолює Програму імені Фулбрайта в Україні,  займається академічними обмінами між українськими та американськими університетами  та  Анна Пасенко.

Метою зустрічей є ознайомлення аудиторії з можливостями, що їх надає Програма, та обговорення умов участі у конкурсах на отримання фулбрайтівських стипендій для навчання, стажування та проведення досліджень в університетах США.

За час існування Програми в Україні – з 1992 року близько 1000 українців навчались, стажувались,проводили дослідження в США, у свою чергу понад 700 американців викладали в українських вишах й займались науковою працею. Понад 200 американських інституцій приймали українських науковців, молодих викладачів та студентів.

У 2017-2018 році стипендією імені Фулбрайта було відзначено 17 науковців –двоє учасників SIR PROGRAM; 14 молодих дослідників; 18 випускників вишів; 3 асистентів з викладання української мови.

На зустрічі розповідали про програми для студентів, аспірантів та викладачів.

Зокрема,   йшлося про чотири конкурси:  Fulbright Graduate Student Program; Fulbright Faculty Development Program; Fulbright Scholar Program та  Fulbright Foreign Language Teaching Assistant.

Так, Програма Fulbright Graduate Student Program передбачає навчання в університетах Сполучених Штатів Америки від одного до двох років для здобуття ступеня магістра. У конкурсі можуть брати участь студенти старших курсів, випускники українських вищих навчальних закладів, аспіранти. Галузі спеціалізації: гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисципліни.

Анкети на конкурси  приймаються лише до 16 травня.

Fulbright Faculty Development Program розрахована на викладачів і дослідників віком до 40 років, з дворічним професійним досвідом, які ще не мають наукового ступеня, та молодих кандидатів  наук (не пізніше 3-х років після захисту) для проведення досліджень в університетах США упродовж 6-9 місяців.

Анкети на конкурси приймають лише  до 1 листопада.

Кандидати та доктори наук; діячі культури, фахівці з бібліотекарства, журналісти та юристи; дослідники з п’ятирічним досвідом без наукового ступеня та аспіранти або здобувачі напередодні захисту, які отримають науковий ступінь до початку гранту (1 вересня 2019 року), можуть взяти участь у  Fulbright Scholar Program для проведення досліджень в університетах США на період від чотирьох до дев’яти місяців.

Анкети на конкурси приймаються лише до 15 жовтня.

Fulbright Foreign Language Teaching Assistant передбачає  стажування з викладанням української мови (асистенція американським викладачам) в університетах/коледжах США. Кандидати на участь: викладачі-початківці та молоді фахівці віком до 30 років, які спеціалізуються з лінгвістики, української літератури, перекладацьких студій, комунікацій, журналістики, американських студій, викладання англійської мови. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії.

Анкети на конкурси приймаються до лише  1 червня.

Також було наголошено на вимогах до українських кандидатів: українське громадянство, вільне володіння англійською мовою, повернення в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, яку отримують учасники Програми.

Переможці конкурсу отримують: щомісячну стипендію, медичне страхування, квитки в обидва боки, додаткові гроші для придбання професійної літератури та підручників.

Більш детальна інформація на сайті: www.fulbright.org.ua

Контакти: 11 Soborna str, Rivne, 33028

Марія Туз

Центр міжнародного співробітництва та освіти