CEEPUS

   

Програма обміну CEEPUS +

Абревіатура CEEPUS розшифровується як Центрально і Східно Європейська програма для навчання в університетах.

Це багатостороння програма обміну, націлена на підтримку мобільності студентів, аспірантів та викладацького складу в межах спеціально створеної мережі закладів вищої освіти, розташованих на території країн-учасниць цієї програми. Сьогодні, в цій програмі беруть участь університети з 16 Центрально- і Східноєвропейських країн.

Як правило, обмін студентами в рамках програми CEEPUS триває 3-10 місяців. Студенти, що поступають за програмою, звільняються від оплати і отримують повноцінний грант від приймаючої країни, розмір якого залежить від витрат на проживання в країні.

Стипендіати приїжджають в певний ЗВО на термін від 1 до 10 місяців, з метою отримання можливості проводити певні дослідження, що стосуються теми їх безпосереднього навчання в рідному закладі.

Для викладачів термін перебування в приймаючому ЗВО завжди обмежений 1 місяцем.

Участь в Програмі переслідує такі основні цілі:

  • можливість користування обладнанням і технологіями, відсутніми в рідному ЗВО;
  • отримання додаткового досвіду з обраної для навчання теми;
  • можливість ознайомитися з життям і побутом своїх однолітків з різних країн регіону;
  • розширити власний кругозір, відвідуючи нову для себе країну або місто.

Як взяти участь у програмі CEEPUS

Перш за все, кандидат на отримання гранту за цією програмою повинен мати певні успіхи в навчанні в рідному закладі. При розгляді заявок,  важливі свідоцтва певних досягнень студента. Це можуть бути публікації в наукових журналах або участь в заходах, що мають відношення до обраної теми.

Серед документів, які необхідно подати в необхідні терміни, слід мати Згоду на співпрацю від приймаючої ЗВО та рекомендації від викладача свого ЗВО :

Завантажити Letter of Acceptance_CEEPUS_III - https://drive.google.com/file/d/0B_6pdj_G2pTDbjBRbjRjeWlKbkE/view

Завантажити Letter of Recommendation_CEEPUS_III –https://drive.google.com/file/d/0B_6pdj_G2pTDNERwdVAtUUFPeG8/view

Крім того, слід подати певний перелік документів, передбачений Регламентом програми. У їх числі, документи про успішність і короткий опис теми досліджень, які здобувач хоче провести у ЗВО перебування.

Оцінювання кандидатів відбувається в два етапи. На першому з них, оцінюється виключно Заявка і дані, зазначені в ній, без розгляду документів, що додаються. Серед претендентів, які пройшли перший етап, проводиться додатковий конкурс з розглядом усіх документальних підтверджень інформації, зазначеної в заявці на отримання гранту.

Як правило, всі документи по цій програмі, повинні бути подані до 30 листопада поточного року, з тим, щоб мати шанс отримати грант на навчання в обраному ЗВО на наступний рік.

Додаткову інформацію зі списком діючих програм можна знайти на сайті: www.ceepus.info

Існує можливість використання Програми для студентів з країн - нечленів цієї угоди. З цієї причини, із ЗВО  країн-учасниць часто можна бачити студентів з Єгипту, Мексики і, звичайно ж, з України.