DAAD

 

 Deutscher Akademischer Austauschdienst - Німецька служба академічних обмінів) - програма, яка надає стипендії для навчання, стажування та дослідницької роботи в Німеччині. Має дуже широкий спектр стипендій для студентів, аспірантів, викладачів, науковців, журналістів, художників тощо.

    Основні напрямки стипендій:

 1. Наукові стажування для викладачів ВНЗ та науковців

 Стипендії DAAD пропонують можливість іноземним науковцям провести дослідження та підвищити кваліфікацію у Німеччині. Метою цієї програми є, зокрема, підтримка коротких наукових стажувань для обміну досвідом та встановлення зв´язків з колегами з фаху.

Кінцевий термін подання заяв

15.11.2017
Стипендії можуть починатися не раніше 1 червня 2018 року.

 1. Повторні запрошення колишніх стипендіатів DAAD

 Стипендії DAAD пропонують можливість провести дослідження та підвищити кваліфікацію у Німеччині. Метою цієї програми є надання можливості колишнім стипендіатам в рамках всесвітньої мережі колишніх стипендіатів DAAD реалізовувати у Німеччині дослідницькі або робочі проекти та підтримувати контакти з колегами.

Кінцевий термін подання заяв

15.11.2017
Стипендії можуть починатися не раніше 1 червня 2018 року.

 1. 3. Двосторонній обмін науковцями

Для покращення міжнародних відносин та двосторонньої наукової співпраці між німецькими та іноземними ВНЗ DAAD надає підтримку двосторонньому обміну науковцями з країн-партнерів. Основою для обміну науковцями є програми культурного обміну та двосторонні угоди з іноземними партнерськими організаціями.

Кінцевий термін подання заяв

15.11.2017
Стипендії можуть починатися не раніше 1 червня 2018 року.

 1. Робочі перебування викладачів ВНЗ - мистецтво та архітектура

 Стипендії DAAD пропонують можливість іноземним науковцям та митцям підвищити кваліфікацію у Німеччині. Метою цієї програми є підтримка співпраці з німецьким ВНЗ в галузі мистецтва.

Кінцевий термін подання заяв

15.11.2017
Стипендії можуть починатися не раніше 1 червня 2018 року.

 1. Наукові стипендії - короткі стипендії

 Стипендії DAAD пропонують можливість іноземним аспірантам та молодим вченим провести дослідження та підвищити кваліфікацію у Німеччині. Основною метою цієї програми є підтримка 1-6-місячних наукових проектів в рамках написання дисертацій.

Кінцевий термін подання заяв

15.11.2017
Виплата стипендії починається не раніше 1 червня 2018 року.

 1. Наукові стипендії - річні стипендії

 Стипендії DAAD пропонують можливість іноземним аспірантам та молодим вченим провести дослідження та підвищити кваліфікацію у Німеччині. Основною метою цієї програми є підтримка 7-10-місячних наукових проектів в рамках написання дисертацій.

Кінцевий термін подання заяв

15.11.2017
Початок стипендії: від 01.10.2018

 1. Наукові стипендії - повна аспірантура у Німеччині

 Стипендії DAAD пропонують можливість іноземним аспірантам та молодим вченим провести дослідження та підвищити кваліфікацію у Німеччині. Метою цієї програми є підтримка навчання в аспірантурі у Німеччині.

Кінцевий термін подання заяв

15.11.2017
Початок стипендії: 01.10.2018

 8.Наукові стипендії - аспірантура з подвійним науковим керівництвом

 Стипендії DAAD пропонують можливість іноземним аспірантам та молодим вченим провести дослідження та підвищити кваліфікацію у Німеччині. Метою цієї програми є підтримка написання дисертації в університеті на батьківщині з фазами дослідження у Німеччині. Науковими керівниками при цьому є як викладач в університеті на батьківщині пошукача, так і науковий партнер у Німеччині (модель „Sandwich“).

Кінцевий термін подання заяв

15.11.2017
Початок стипендії: 01.10.2018

 1. Наукові стипендії DLR-DAAD

 "Наукові стипендії DLR-DAAD" - це програма, яка пропонується спільно Німецьким центром авіації та космонавтики (DLR) та Німецькою службою академічних обмінів (DAAD). Ця спеціальна програма пропонується для висококваліфікованих іноземних аспірантів та докторантів, а також для старших вчених зі ступенем в галузі аеронавтики, космічного простору, транспорту, енергії.

Кінцевий термін подання заяв

Якщо кінцеві терміни подання заяв встановлені, вони ввказані у актуальних пропозиціях.

 1. Стипендії для підвищення кваліфікації для випускників в галузі германістики та німецької мови як іноземної з країн, де проживає німецька меншина

 Ця стипендійна програма покликана підтримати університетську освіту в галузі німецької мови у країнах, де проживає німецька меншина. Стипендії пропонують можливість випускникам в галузі німецької філології підвищити свою кваліфікацію завдяки семестровому стажуванню у одному з партнерських вузів в галузі німецької філології, німецької мови як іноземної та німецької мови як мови національних меншин та рідної мови; наприкінці стажування буде видано сертифікат участі.

Кінцевий термін подання заяв

30.09.2017

 1. Стипендії на навчання для випускників ВНЗ з усіх спеціальностей

 Ця стипендійна програма пропонує можливість продовжити вашу академічну освіту у Німеччині на післядипломній програмі.

Кінцевий термін подання заяв

10.11.2017
Стипендія починається з 1 жовтня 2018 року.

 1. ERP-стипендії на навчання для випускників в галузі економіки

 Ця стипендійна програма пропонує випускникам з дипломом бакалавра/спеціаліста можливість навчатися на магістерській програмі у німецькому ВНЗ та отримати диплом магістра.

Кінцевий термін подання заяв

10.11.2017
Стипендія починається з 1 жовтня 2018 року.

Наприкінці лютого 2018 року у Києві проводитимуться співбесіди з пошукачами. Особиста участь є необхідною. Будь ласка, заплануйте це при підготовці Вашої заяви!

 1. Стипендії на навчання для іноземних випускників в галузі архітектури

 Стипендії DAAD пропонують можливість іноземним випускникам в галузі архітектури, архітектури інтер´єру, охорони пам´ятників, планування / будування міст, регіонального планування, ландшафтної архітектури, ландшафтного планування продовжити своє навчання у Німеччині на післядипломній програмі. Крім того, стипендії підтримують обмін досвідом та встановлення коопераційних зв´язків з колегами за фахом.

Кінцевий термін подання заяв

30 вересня

Стипендія починається з 1 жовтня 2018 року.

 1. Стипендії на навчання для іноземних випускників в галузі образотворчого мистецтва, дизайну/візуальних комунікацій та кіно

 Стипендії DAAD пропонують можливість іноземним випускникам в галузі образотворчого мистецтва, дизайну/візуальних комунікацій та кіно продовжити своє навчання у Німеччині на післядипломній програмі. Крім того, стипендії підтримують обмін досвідом та встановлення коопераційних зв´язків з колегами за фахом.

Кінцевий термін подання заяв

30 листопада

Стипендія починається з 1 жовтня 2018 року.

 1. Стипендії на навчання для іноземних випускників в галузі сценічного мистецтва

 Стипендії DAAD пропонують можливість іноземним випускникам в галузі сценічного мистецтва продовжити своє навчання у Німеччині на післядипломній програмі. Крім того, стипендії підтримують обмін досвідом та встановлення коопераційних зв´язків з колегами за фахом.

Кінцевий термін подання заяв

31 жовтня

Стипендія починається з 1 жовтня 2018 року.

Місце прийому заяв (УВАГА! Документи не подаються через Київський офіс!)

 1. Стипендії на навчання для іноземних випускників в галузі музики

 Стипендії DAAD пропонують можливість іноземним випускникам в галузі музики продовжити своє навчання у Німеччині на післядипломній програмі. Крім того, стипендії підтримують обмін досвідом та встановлення коопераційних зв´язків з колегами за фахом.

 1. Магістерські стипендії для українських випускників у Європейському університеті Віадріна Франкфурт (Одер)

 Європейський університет Віадріна (м. Франкфурт-на-Одері) пропонує стипендії для українських студентів зі спеціальностями право, культурознавчі науки та економіка для участі у наступних навчальних програмах: Європейські студії, міжнародне бізнес-адміністрування, історія культури Європи, культура та історія Центральної та Східної Європи, соціокультурні студії, міжнародні комунікації, магістр права.

Період подання заяв: до 31 березня 2018 року (дата надходження документів; дата відправлення на штампі не враховується).

 1. Стипендії для навчання на магістерських програмах зі сталого розвитку (EPOS)

 Своїми програмами для навчання на магістерських програмах зі сталого розвитку DAAD підтримує отримання освіти фахівцями з країн, що розвиваються, та країн з перехідною економікою. Стипендії пропонують іноземним випускникам з країн, що розвиваються, та країн з перехідною економікою з усіх  наукових напрямків з як мінімум дворічним професійним досвідом можливість навчатись у державному або державно визнаному німецькому вузі на післядипломній або магістерській програмі, у виняткових випадках також на аспірантській програмі та отримати у Німеччині диплом (Master/PhD).

Кінцевий термін подання заяв

Залежить від обраної програми; будь ласка, перевірте у стипендійній брошурі або на веб-сторінці обраної програми.

 1. Літні курси у Німеччині для іноземних студентів та випускників

 Ця стипендійна програма служить поглибленню знань німецької мови (загальна німецька, фахова німецька) та країнознавства.

Кінцевий термін подання заяв

01.12.2017. 
Увага! Через перевантаження порталу у останній день подання заяв можуть виникати проблеми у роботі порталу, внаслідок чого зведена заява може згенеруватися порталом з запізненням. В такому випадку слід надіслати роздруковану заяву поштою одразу після отримання зведеної заяви на порталі з додаванням скріншоту з порталу, який підтверджує причину затримки.

Місце прийому заяв

 1. Групові поїздки для студентів до Німеччини "Studienreisen"

 Стипендія на подорож до Німеччини групи студентів від 2 курсу з одного факультету українського ВНЗ, під керівництвом викладачів ВНЗ, з метою відвідання декількох університетів та міст Німеччини.

Кінцевий термін подання заяв

1 лютого для поїздок з 01.06. кожного року (рішення приймається у середині квітня)
1 травня для поїздок з 01.09. кожного року (рішення приймається у середині липня)
1 листопада для поїздок з 01.03. кожного року (рішення приймається у середині січня)

 Детальна інформація http://www.daad.org.ua/ukr/stipendien.htm