DAAD

    DAAD (Deutscher Akademischer Austauschdienst - Німецька служба академічних обмінів) - програма, яка надає стипендії для навчання, стажування та дослідницької роботи в Німеччині. Має дуже широкий спектр стипендій для студентів, аспірантів, викладачів, науковців, журналістів, художників тощо.

    Основні напрямки стипендій:

 1. Наукові стажування для іноземних викладачів ВНЗ та науковців. Стипендії DAAD пропонують можливість іноземним науковцям провести дослідження та підвищити кваліфікацію у Німеччині. Метою цієї програми є, зокрема, підтримка коротких наукових стажувань для обміну досвідом та встановлення зв´язків з колегами з фаху.
 2. Повторні запрошення колишніх стипендіатів DAAD. Стипендії DAAD пропонують можливість провести дослідження та підвищити кваліфікацію у Німеччині. Метою цієї програми є надання можливості колишнім стипендіатам в рамках всесвітньої мережі колишніх стипендіатів DAAD реалізовувати у Німеччині дослідницькі або робочі проекти та підтримувати контакти з колегами.
 3. Наукові стипендії - короткі стипендії. Стипендії DAAD пропонують можливість іноземним аспірантам та молодим вченим провести дослідження та підвищити кваліфікацію у Німеччині. Основною метою цієї програми є підтримка 1-6-місячних наукових проектів в рамках написання дисертацій
 4. Наукові стипендії - річні стипендії. Стипендії DAAD пропонують можливість іноземним аспірантам та молодим вченим провести дослідження та підвищити кваліфікацію у Німеччині. Основною метою цієї програми є підтримка 7-10-місячних наукових проектів в рамках написання дисертацій.
 5. Наукові стипендії - повна аспірантувара у Німеччині. Стипендії DAAD пропонують можливість іноземним аспірантам та молодим вченим провести дослідження та підвищити кваліфікацію у Німеччині. Метою цієї програми є підтримка навчання в аспірантурі у Німеччині.
 6. Наукові стипендії - аспірантура з подвійним науковим керівництвом. Стипендії DAAD пропонують можливість іноземним аспірантам та молодим вченим провести дослідження та підвищити кваліфікацію у Німеччині. Метою цієї програми є підтримка написання дисертації в університеті на батьківщині з фазами дослідження у Німеччині. Науковими керівниками при цьому є як викладач в університеті на батьківщині пошукача, так і науковий партнер у Німеччині (модель „Sandwich“).
 7. Стипендії на навчання для випускників ВНЗ з усіх спеціальностей. Ця стипендійна програма пропонує можливість продовжити вашу академічну освіту у Німеччині на післядипломній програмі.
 8. Стипендії на навчання для іноземних випускників в галузі архітектури. Стипендії DAAD пропонують можливість іноземним випускникам в галузі архітектури, архітектури інтер´єру, охорони пам´ятників, планування/будування міст, регіонального планування, ландшафтної архітектури, ландшафтного планування продовжити своє навчання у Німеччині на післядипломній програмі. Крім того, стипендії підтримують обмін досвідом та встановлення коопераційних зв´язків з колегами за фахом.
 9. Робочі перебування викладачів ВНЗ - мистецтво та архітектура. Стипендії DAAD пропонують можливість іноземним науковцям та митцям підвищити кваліфікацію у Німеччині. Метою цієї програми є підтримка співпраці з німецьким ВНЗ в галузі мистецтва.
 10. Програма Європейського університету Віадріна. Європейський університет Віадріна (м. Франкфурт-на-Одері) пропонує стипендії для українських студентів зі спеціальностями право, культурознавчі науки та економіка для участі у наступних навчальних програмах: Європейські студії, міжнародне бізнес-адміністрування, історія культури Європи, культура та історія Центральної та Східної Європи, соціокультурні студії, міжнародні комунікації, магістр права.
 11. Стипендії для навчання на магістерських програмах зі сталого розвитку (EPOS). Своїми програмами для навчання на магістерських програмах зі сталого розвитку DAAD підтримує отримання освіти фахівцями з країн, що розвиваються, та країн з перехідною економікою. Стипендії пропонують іноземним випускникам з країн, що розвиваються, та країн з перехідною економікою з усіх  наукових напрямків з як мінімум дворічним професійним досвідом можливість навчатись у державному або державно визнаному німецькому вузі на післядипломній або магістерській програмі, у виняткових випадках також на аспірантській програмі та отримати у Німеччині диплом (Master/PhD).

Кінцевий термін подання заявок на стипендії DAAD:

 • До 30 вересня 2016 Стипендія починається з 1 жовтня 2017 року.
 • До 10 листопада 2016 - Стипендія починається з 1 жовтня 2017 року.
 • До 15 листопада 2016 - Початок стипендії: 01.10.2017
 • До 15 листопада 2016 - Початок стипендії: 01 жовтня 2017
 • До 31 травня 2017 - Стипендії можуть починатися не раніше 1 грудня 2017 року.
 • 3. Наукові стипендії - короткі стипендії
 • До 15 листопада 2016 - Стипендії можуть починатися не раніше 1 липня 2017 року.
 • До 31 травня 2017 - Стипендії можуть починатися не раніше 1 грудня 2017 року.
 • Кінцевий термін подання заяв
 • 1. Наукові стажування для викладачів ВНЗ та науковців
 • До 15 листопада 2016 - Стипендії можуть починатися не раніше 1 липня 2017 року.
 • 2. Повторні запрошення колишніх стипендіатів DAAD
 • До 31 травня 2017 - Стипендії можуть починатися не раніше 1 грудня 2017 року.
 • До 15 листопада 2016 - Стипендії можуть починатися не раніше 1 липня 2017 року.
 • 4. Наукові стипендії - річні стипендії
 • 5. Наукові стипендії - аспірантура з подвійним науковим керівництвом
 • 6. Стипендії на навчання для випускників ВНЗ з усіх спеціальностей
 • 7. Стипендії на навчання для іноземних випускників в галузі архітектури
 • 8. Програма Європейського університету Віадріна до 31 березня 2016 року

Детальна інформація http://www.daad.org.ua/ukr/stipendien.htm