Fulbright Program

     

ФУЛБРАЙТ+

Програма імені Фулбрайта, спонсорована урядом США, посідає чільне місце у системі міжнародної освіти.

За час існування Програми в Україні — з 1992 року — близько 1000 українців навчалися, стажувалися, проводили дослідження в США; понад 650 американців викладали в закладах вищої освіти та займались науковою працею.

Більшість фулбрайтівськіх програм покриває вартість навчання в університеті, медичне страхування, витрати на дорогу в обидва боки та забезпечує щомісячну стипендію. Аспіранти отримують також додаткові кошти для придбання професійної літератури.

Існує велика кількість пропозицій:

Fulbright Graduate Student Program: Навчання в американських університетах від одного до двох років на здобуття ступеня магістра. У конкурсі  можуть брати участь студенти старших курсів та випускники ЗВО. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії.

Кінцевий термін подання заявок – 16 травня.

Fulbright Scholar Program: Проведення досліджень в університетах США, дослідницьких центрах, бібліотеках, музеях, архівав тощо тривалістю від трьох до дев'яти місяців. У конкурсі можуть брати участь кандидати та доктори наук; діячі культури, фахівці з бібліотекарства, журналісти та юристи; дослідники без наукового  ступеня з досвідом роботи не менше п'яти років; аспіранти та здобувачі напередодні захисту.

Кінцевий термін подання заявок – 15 жовтня.

Fulbright Research and Development Program: Проведення досліджень в університетах США тривалістю від шести до дев'яти місяців. У конкурсі можуть брати участь особи віком до 40 років з дворічним професійним досвідом: викладачі; аспіранти та дослідники, які ще не мають наукового ступеня; кандидати наук (не пізніше 5-ти років після захисту); адміністратори ЗВО; співробітники науково-дослідних установ; журналісти; фахівці з бібліотечної, музейної та архівної справи; спеціалісти у сфері управління культурою; працівники громадських організацій (НДО).

Кінцевий термін подання заявок – 1 листопада.

Fulbright Foreign Language Teaching Assistant: Стажування з викладання української мови (асистенція американським викладачам) в університетах/ коледжах США тривалістю девять місяців. У конкурсі можуть брати участь викладачі-початківці та молоді фахівці, які спеціалізуються з лінгвістики, української літератури, перекладацьких студій, комунікацій, журналістики, американських студій, викладання англійської мови. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендій.

Кінцевий термін подання заявок – 1 червня.

Fulbright Scholar-in-Residence Program: Програма покликана сприяти налагодженню й розвитку наукової й культурної співпраці у коледжах й університетах США, що недопредставлені або ж мають малий досвід у сфері міжнародної освіти, через запрошення фахівців на викладання, поглиблення навчальних курсій й уведення нових навчальних програм, започаткування спільних наукових проектів й академічних обмінів. Відбором кандидатів на участь у Програмі займається американська сторона відповідно до заявки закладу вищої освіти.

 Можливості для ЗВО та наукових установ України

Fulbright Specialist ProgramЗапрошення фахівців на термін від двох до шести тижнів для читання лекцій; участі в наукових програмах і конференціях; консультування керівників й адміністраторів з питань управління освітою; проведення семінарів, спрямованих на підвищення кваліфікації українських спеціалістів; осучаснення навчальних програм й оновлення навчальних матеріалів; започаткування спільних наукових проектів і програм обмінів.

Термін подання заявок – за 3-4 місяці до планованої дати прибуття фахівця.

 U.S. Fulbright Scholar Program: Програма пропонує гранти американським викладачам, дослідникам, адміністраторам й фахівцям різного спрямування для викладання, проведення дослідження й викладання/ дослідження у ЗВО та наукових установах України.

Тривалість гранту 3-10 місяців.

U.S. Fulbright Student Program: Гранти для випускників та аспірантів американських університетів для стажування у ЗВО України та проведення досліджень з гуманітарних та суспільних наук; або викладання англійської мови (English Teaching Assistant) на термін 9 місяців (упродовж одного академічного року).

 

Детальна інформація http://www.fulbright.org.ua/uk/pages/3/programs.html