Fulbright Program

    

Програма імені Фулбрайта, спонсорована урядом США, посідає чільне місце у системі міжнародної освіти.

За час існування Програми в Україні — з 1992 року — близько 1000 українців навчалися, стажувалися, проводили дослідження в США; понад 650 американців викладали в закладах вищої освіти та займались науковою працею.

Більшість фулбрайтівськіх програм покриває вартість навчання в університеті, медичне страхування, витрати на дорогу в обидва боки та забезпечує щомісячну стипендію. Аспіранти отримують також додаткові кошти для придбання професійної літератури.

Існує велика кількість пропозицій:

Fulbright Graduate Student Program: Навчання в американських університетах від одного до двох років на здобуття ступеня магістра. У конкурсі  можуть брати участь студенти старших курсів та випускники ЗВО. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії.

Кінцевий термін подання заявок – 16 травня.

Fulbright Scholar Program: Проведення досліджень в університетах США, дослідницьких центрах, бібліотеках, музеях, архівав тощо тривалістю від трьох до дев'яти місяців. У конкурсі можуть брати участь кандидати та доктори наук; діячі культури, фахівці з бібліотекарства, журналісти та юристи; дослідники без наукового  ступеня з досвідом роботи не менше п'яти років; аспіранти та здобувачі напередодні захисту.

Кінцевий термін подання заявок – 15 жовтня.

Fulbright Research and Development Program: Проведення досліджень в університетах США тривалістю від шести до дев'яти місяців. У конкурсі можуть брати участь особи віком до 40 років з дворічним професійним досвідом: викладачі; аспіранти та дослідники, які ще не мають наукового ступеня; кандидати наук (не пізніше 5-ти років після захисту); адміністратори ЗВО; співробітники науково-дослідних установ; журналісти; фахівці з бібліотечної, музейної та архівної справи; спеціалісти у сфері управління культурою; працівники громадських організацій (НДО).

Кінцевий термін подання заявок – 1 листопада.

Fulbright Foreign Language Teaching Assistant: Стажування з викладання української мови (асистенція американським викладачам) в університетах/ коледжах США тривалістю девять місяців. У конкурсі можуть брати участь викладачі-початківці та молоді фахівці, які спеціалізуються з лінгвістики, української літератури, перекладацьких студій, комунікацій, журналістики, американських студій, викладання англійської мови. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендій.

Кінцевий термін подання заявок – 1 червня.

Fulbright Scholar-in-Residence Program: Програма покликана сприяти налагодженню й розвитку наукової й культурної співпраці у коледжах й університетах США, що недопредставлені або ж мають малий досвід у сфері міжнародної освіти, через запрошення фахівців на викладання, поглиблення навчальних курсій й уведення нових навчальних програм, започаткування спільних наукових проектів й академічних обмінів. Відбором кандидатів на участь у Програмі займається американська сторона відповідно до заявки закладу вищої освіти.

 Можливості для ЗВО та наукових установ України

U.S. Fulbright Student Program: Гранти для випускників та аспірантів американських університетів для стажування у ЗВО України та проведення досліджень з гуманітарних та суспільних наук; або викладання англійської мови (English Teaching Assistant) на термін 9 місяців (упродовж одного академічного року).