Nagroda im. Iwana Wyhowskiego

    Премія імені Івана Виговського була започаткована Варшавським університетом спільно з вісьмома польськими вищими навчальними закладам, з метою визнання заслуг громадян України в розвитку науки, культури та суспільного життя, побудови демократичної країни та створенні громадянського суспільства, дослідженні історичних, сучасних і формування майбутніх українських зв’язків України з Польщею та Європою.

    Щороку цією премією нагороджується два українські науковці, які представляють гуманітарні та природничі царини.

   Лауреати премії в галузі гуманітарних наук отримують можливість 12-місячного стажування в шести польських університетах, де виступатимуть з лекціями на теми, які пов’язані з історією та сучасністю України, україно-польськими відносинами, працюватимуть в архівах та здійснюватимуть наукові дослідження.

   Представники точних наук премія забезпечує чотиримісячним стажуванням та проведення наукових досліджень у двох польських університетах. Обрані вищі навчальні заклади забезпечують лауреатам щомісячну стипендію у розмірі 3000 злотих для кандидатів наук та 2200 злотих для кандидатів без наукового ступеню, покривають витрати на проживання та харчування, надають наукові консультації та будь-яку іншу допомогу протягом перебування, забезпечують науковою літературою тощо.

  Кінцевий термін подання заявок на Премію імені Івана Виговського  до 15 січня щороку.