Єдиний в Україні вищий навчальний заклад водогосподарського профілю. Заклад є навчально-науковим комплексом, який здійснює підготовку висококваліфікованих фахівців, науково-педагогічних кадрів, забезпечує підвищення кваліфікації та проводить науково-дослідницьку роботу. Університет - вищий навчальний заклад IV рівня акредитації, надає послуги із здобуттям вищої освіти на рівні кваліфікаційних вимог.

Делегація з «Піднебесної» в НУВГП

В університеті побувала делегація  з Китайської Народної Республіки.

Головна мета приїзду  іноземної делегації: обговорення питань двосторонньої співпраці  відразу в кількох сферах та можливості створення філіалу Інституту Конфуція на базі НУВГП. До речі, шість таких філіалів вже діють в ЗВО України і допомагають українській молоді глибше познайомитися з китайською філософією, вивчити китайську мову та дізнатися більше про культуру.

Тож спершу професор Інституту водного господарства та природокористування Тіанджинського сільськогосподарського університету Янг Шічунь, президент компанії Rensenzeer New Energy Technology Co., Ltd. Лі Ліцзіань та перекладач, аспірант Вінницького національного технічного університету Дун Сіньїн зустрілися з проректором  з наукової роботи та міжнародних зв’язків Наталією Савіною, аби обговорити питання  двосторонньої співпраці в освітній, науковій, енергетичній, технологічній, аграрній та соціальній сферах, а також можливість  створення  вищезгаданої філії Інституту Конфуція на базі закладу.

Згодом  –  з керівництвом навчально-наукового інституту водного господарства та природооблаштування та завідувачами кафедр цього ж інституту, де говорили про  співпрацю в освітній, науковій та енергетичній сферах. Побували гості з екскурсією також і в музеї історії НУВГП, відвідали гідротехнічну лабораторію кафедри гідротехнічного будівництва та гідравліки ННІВГП, прогулялися містом.

Центром міжнародного співробітництва та освіти завідує проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків Савіна Наталія Борисівна. Директором Центру є Тимощук Ігор Олександрович. В складі Центру функціонують три відділи: міжнародних зв'язків, роботи з іноземними студентами та відділ організації міжнародної освіти.

Кожна зі сфер завідує спектром певних обов’язків, але основним завданням є контакт з іноземними студентами, інформування про освітні програми, подача та обробка документів, а також проживання та адаптація останніх в університеті та українському середовищі вцілому.