Єдиний в Україні вищий навчальний заклад водогосподарського профілю. Заклад є навчально-науковим комплексом, який здійснює підготовку висококваліфікованих фахівців, науково-педагогічних кадрів, забезпечує підвищення кваліфікації та проводить науково-дослідницьку роботу. Університет - вищий навчальний заклад IV рівня акредитації, надає послуги із здобуттям вищої освіти на рівні кваліфікаційних вимог.

Із сертифікатами у Марокко

В рамках академічної угоди між НУВГП і  Університетом IBN ZOHR в м. Агадір 12 марокканських студентів проходили трьохмісячне наукове стажування у нашому ЗВО.

У підсумку всі іноземці успішно захистили свої дипломні  проекти англійською та французькою мовами та отримали сертифікати.

Роботи марокканських  магістрантів спеціальностей  «Водовідведення та водопостачання», «Будівництво та цивільна інженерія», «Комп’ютерна інженерія» й «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» стосувалися таких актуальних тем, як дослідження можливості побудови міні-гідроелектростанцій на річці Горинь, технологій  штучних нейронних мереж в автоматизованих системах управління, використання паралельних обчислень для комп'ютерного моделювання однієї задачі підземної гідромеханіки, виділення твердого CaCO3 з охолоджуючих вод теплових електростанцій та засоби протидії відкладенням на їх теплообмінному обладнанні, компаративного  аналізу базальтової та металевої арматури у згінних елементах мостових конструкцій тощо. Дослідження виконані під керівництвом науковців університету Шинкарука Л.А., Кочмарського В.З., Кузла М.Т., Подворного А.В., Жуковського В.В. та Клепача М.М.

Завершилася сертифікація марокканців  чаюванням із українськими смаколиками.

Центром міжнародного співробітництва та освіти завідує проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків Савіна Наталія Борисівна. Директором Центру є Тимощук Ігор Олександрович. В складі Центру функціонують три відділи: міжнародних зв'язків, роботи з іноземними студентами та відділ організації міжнародної освіти.

Кожна зі сфер завідує спектром певних обов’язків, але основним завданням є контакт з іноземними студентами, інформування про освітні програми, подача та обробка документів, а також проживання та адаптація останніх в університеті та українському середовищі вцілому.