Студенту іноземцю

Іноземний громадянин, який приїжджає в Україну вчитися, може зіткнутися з різними труднощами. Відділ по роботі з іноземними студентами зробить все можливе, щоб усунути їх.
Студенту рекомендується ознайомитися з даною інформацією. Ми сподіваємося, що вона допоможе Вам уникнути непотрібних складнощів. Необхідно пам'ятати, що всі іноземні студенти повинні дотримуватися Законів України, правил внутрішнього розпорядку і Статуту університету. Іноземні громадяни мають право на освіту незалежно від статі, раси, національності, соціального і майнового стану, роду і характеру занять, світоглядних переконань, належності до партій, ставлення до релігії, віросповідання, стану здоров'я, місця проживання та інших обставин. Навчання в НУВГП здійснюється на підставі:

- міжнародних договорів України;
- загальнодержавних програм;
- договорів, укладених з юридичними та фізичними особами.

У структурі університету функціонує інститут довузівської підготовки та профільного навчання, до складу якого входить підготовче відділення для іноземних громадян.

Запорука успішного навчання

Іноземний студент повинен регулярно відвідувати заняття, виконувати домашні завдання, займатися спортом, проводити час на свіжому повітрі і брати активну участь у культурному житті університету. Обов'язковим для студента є робота вдома, відвідання мовних практикумів і консультування з професорами та лекторами. Студент повинен дотримуватися розкладу занять, ніколи не запізнюватися і не пропускати їх. Кожному слід знати, що систематична академічна робота протягом усього семестру значно полегшить підготовку до іспитів і заощадить час.
Студент, який пропустив 20% і більше занять без поважних причин не закінчить підготовче відділення та буде відрахований з університету.

Порушення академічних правил, відповідальність

Студент, який пропускає заняття без поважної причини або не дотримується правил на заняттях або в гуртожитку несе відповідальність за ці порушення.
У разі порушення іноземним студентом закону України, його карають за рішенням суду. Порушення правил університету супроводжується доганою. Контакт на навчання передбачає виключення після 3-ї догани. Припинення дії договору тягне за собою негайне виселення з гуртожитку і особа, яка визнана винною, має залишити гуртожиток. Якщо ж виключений студент відмовляється покинути територію України, його депортують з країни і визнають персоною нон-грата; Міністерство внутрішніх справ зобов'язане повідомити посольство країни, в яку його депортують, про це.

Розпорядок дня та іспити

Заняття починаються і закінчуються за розкладом. Заняття триває 85 хвилин і закінчується перервою. Студент повинен бути присутнім в аудиторії до початку заняття. Під час заняття не можна відвідувати міжнародний відділ, їдальню і т.д.

Міжнародний відділ приймає студентів після 14.00.

Студент може консультуватися з професорами на занятті. Успішність перевіряється за допомогою тестів, лабораторної та індивідуальної роботи, зданих заліків та іспитів.
До іспиту допускають тільки після здачі всіх обов'язкових тестів, лабораторних та консультацій.

Оцінювання - за 5 -ти бальною шкалою, де оцінка « 2 » - незадовільно, « 3 » - задовільно, « 4 » - добре, « 5 » - відмінно. Якщо студент отримав « 2 » за іспит, то дисципліна вважається не зарахованою.

Слухачі, які успішно склали випускні іспити, за бажанням зараховуються на перший курс нашого університету або будь-якого іншого університету України. На іспит студент повинен приходити за розкладом. Якщо він запізнюється, то його не допускають до здачі. Здати іспит пізніше вказаного терміна дозволяється тільки у виняткових випадках і за наявності документального підтвердження причини перенесення. Іспит, пропущений без поважної причини, може стати причиною виключення з університету.

Ліквідація академічної заборгованості (неуспішності)

Студент повинен складати іспити і тести в зазначені терміни. У разі нездачі іспиту в сесійний період, у студента є можливість перездати його в двотижневий термін після закінчення сесії. Якщо студент отримав «2» за три або більше іспитів, його відраховують з університету у зв'язку з академічною заборгованістю. Студенту дозволено перездавати іспити у разі:

- якщо він не здав іспит з поважної причини;

- якщо він не здав один або два заліку або іспит, чи залік та іспит.

Перед тим, як перескласти іспит, студенту необхідно виконати всі необхідні графічні та лабораторні завдання з цього предмета. Для того, щоб скласти іспит після встановленого деканатом терміна, необхідно подати деканату на розгляд прохання про перездачу іспиту. Також необхідно внести оплату за понаднормову викладацьку роботу і віднести квитанцію у Сектор по роботі з іноземними студентами, перш ніж отримати дозвіл.

Студент, якого відрахували з університету повинен залишити країну в визначений термін. Деканат визначає дату від'їзду .

Порядок звернення до Сектору по роботі з іноземними студентами і деканат навчально-наукового інституту (ННІ)

Протягом всього часу навчання в університеті студенту необхідно вирішувати поточні проблеми: отримання запрошення та візи, різного роду інформації, допомоги у виборі спеціальності та багато іншого.

Якщо студенту потрібен офіційний документ різної інформації з деканату ННІ або Сектору по роботі з іноземними студентами для звернення до інших державних установ, йому необхідно написати офіційну заяву, вказавши в ній своє повне ім'я, країну, академічну групу і суть прохання.

Якщо заповнення заяви викликає деякі проблеми, Вам слід звернутися до співробітників Сектору по роботі з іноземними студентами (корпус №2, каб. 231). Заяви і прохання студентів розглядаються начальником сектору та проректором з наукової роботи та міжнародних звязків НУВГП. Деканат ННІ відкритий щодня з 14:00 до 17:00, крім вихідних. Дбайливе ставлення до університетського обладнання та власності університету

Студент повинен дбайливо ставитись до книжок, обладнання і меблів університету, підтримувати територію університету, аудиторії і своє робоче місце в чистоті і порядку. Студент, який завдав збитки університетові, повинен відшкодувати їх у повному обсязі за актом передачі. У випадку більш грубих порушень студента можуть відрахувати після компенсації збитку. На лабораторних чи практичних заняттях студент повинен чітко виконувати всі інструкції завідувача лабораторії або лаборанта кафедри НУВГП. Включення або запуск будь-якого обладнання можливий тільки після дозволу викладача або лаборанта кафедри.

Деякі правила проживання в гуртожитку

Студенту рекомендовано прокидатися не пізніше 7:00, поснідати, підготуватися до початку робочого дня і прийти на заняття вчасно. Студент повинен знаходитися в аудиторі ї о 8:00. Після занять у студентів є час пообідати, відпочити, зробити завдання, погуляти по місту або зайнятися спортом. Щоб добре відпочити студентам, рекомендовано лягати спати не пізніше, ніж об 23 годині вечора. Голосно розмовляти, слухати музику або грати на музичних інструментах заборонено після 23 години вечора.

Кімнати в гуртожитку

Студенти проживають в університетському гуртожитку в кімнатах по 2 або 3 людини. Після поселення в гуртожиток, студент отримує список майна і пропуск в гуртожиток. Для користування студент отримує спальне місце, посуд першої необхідності, записаний в списку майна, а також постільну білизну, штори, книжкові полиці та інше. Речі зі списку майна слід використовувати дбайливо, а після користування повернути в первинному стані.

За законом заборонено палити в громадських місцях.

У гуртожитку студенту заборонено вживати міцні алкогольні напої або приходити в стані алкогольного сп'яніння. Студент повинен підтримувати чистоту і порядок у своїх кімнатах, дбайливо використовувати кімнати, кухні, туалети та ліфти. Кімнати слід прибирати щодня. Студент повинен прибирати за собою плиту і столи після приготування їжі. Нікому не дозволено порушувати спокій в гуртожитку. Не можна голосно співати, грати на музичних інструментах, слухати радіо, магнітофон або дивитися телевізор. Студента можуть відрахувати з університету за порушення правил проживання в гуртожитку.

Якщо студент пошкодив двері, вікна, стіни або обладнання, адміністрація гуртожитку повідомляє Відділ по роботі з іноземними студентами (корпус №2, каб. 231). Студент, який завдав збитків, зобов'язаний компенсувати збитки або купити таку ж річ. Студент, який проживає в гуртожитку, повинен дотримуватися правил проживання в гуртожитку. Це гарантує дружню атмосферу у відносинах з сусідами. Якщо у студента виникли проблеми в гуртожитку, він повинен попросити допомоги у коменданта гуртожитку або звернутися у Відділ по роботі з іноземними студентами університету.

Студент може запрошувати в гуртожиток гостей, але тільки до 22 години. Відвідувачі повинні покинути гуртожиток не пізніше 22 години. Якщо відвідувач створює проблеми, то відповідальність лежить на тому, хто запросив його.

Особиста безпека і збереження майна

Задля особистої безпеки студента не рекомендується запрошувати до себе в гуртожиток незнайомих людей. Не гуляйте на вулиці ввечері на самоті. Будьте уважні і обережні! Бережіть документи і гроші в громадському транспорті. Необхідно остерігатися кишенькових злодіїв! У гуртожитку є кімната, де студент може зберігати власні цінні речі. Для цього йому потрібно звернутися до коменданта гуртожитку. Студенти отримують документи, які дають право користуватися бібліотекою, отримувати знижки та інші привілеї. До важливих документів належать:

- паспорт;

- посвідка на тимчасове поживання в Україні;

- контракт (на навчання, на проживання у гуртожитку);

- студентський квиток;

- перепустка в гуртожиток;

- страховий поліс;

- ідентифікаційний код та інші документи.

Втрата цих документів позбавляє студента всіх прав і можливостей, тому слід відповідально ставитися до них. Якщо студент втратив один з перерахованих вище документів, слід терміново повідомити про це Відділ по роботі з іноземними студентами (корпус №2, каб. 231). Якщо ж Ви втратили паспорт, Вам слід звернутися в міліцію і отримати документальне підтвердження втрати. Це підтвердження студент повинен подати в посольство, а потім отримати новий паспорт.

Гроші слід тримати в купюрах невеликого номіналу, це буде зручніше і безпечніше. Великі суми потрібно тримати в банку. Зберігайте всі чеки після обміну валют, цим самим, підтверджуючи легальність валютних операцій. Якщо ж цього підтвердження немає, до Вас можуть застосувати санкції: вилучення майна або причетність до злочину.

Проживання

Якщо з якихось причин студент не бажає жити в гуртожитку, він може винаймати квартиру.

Перебування в місті

У вільний час студенти насолоджуються можливістю відвідувати музеї, кінотеатри, спортивні та культурні події, гуляти містом у колі друзів або наодинці.

Для того, щоб уникнути проблем необхідно слідувати простим правилам:

* корисним буде ознайомитися з культурними особливостями поведінки в місті і часом безпечних прогулянок;

* перед тим як піти в магазин слід переконатися, що відома назва всіх предметів, які потрібно придбати;

* якщо студент не знає дорогу від гуртожитку до міста, краще знайти супроводжуючого;

* Відвідування казино та інших гральних закладів є нелегальним.

* Якщо зі студентом трапився нещасний випадок, негайно потрібно повідомити про це у Сектор по роботі з іноземними студентами (корпус №2, каб. 231) і вони зроблять все можливе, щоб допомогти студенту.

Якщо іноземного студента затримала міліція

Поліція має право зупинити іноземного студента на вулиці і попросити пред'явити Ваш паспорт або студентський квиток. Якщо паспорт взяли для реєстрації, то Ви отримуєте тимчасовий документ, що підтверджує особу. Поліція має право затримати Вас тільки на 2 години для з'ясування деяких питань і лише у разі відсутності документів.

Якщо Вас затримали, попросіть зателефонувати у Відділ по роботі з іноземними студентами, гуртожиток чи викладачу.

Обхідний лист

Після закінчення навчання студент повинен повернути отримані книжки в бібліотеку, всі предмети з гуртожитку-коменданту і отримати необхідні підписи в обхідному лист. Якщо студент втратив книжку, він зобов'язаний купити таку ж або відшкодувати збитки у повному розмірі. Реєстрацію, ідентифікаційну картку, залікову книжку та студентський квиток слід повернути у деканат ННІ.

Корисні поради

Кожен студент повинен інформувати деканат ННІ та Відділ по роботі з іноземними студентами щодо причини виключення з університету, порядок перебування в Україні, місце і умов навчання. Рекомендується перевіряти реєстрацію за два тижні до від'їзду в інше місто на навчання, щоб уникнути там проблем з реєстрацією .

При поверненні додому реєстрація не потрібна. Тільки у випадку транзитного перетину кордонів інших країн студенту потрібна транзитна віза. Якщо студент бажає оглянути місто, в якому планує навчатись, то для цього йому необхідний дозвіл начальника Відділу по роботі з іноземними студентами.

Порушення Закону України "Про імміграцію".

Студент, який вчасно не повідомив про термін закінчення тривалості дії посвідки на проживання, буде покараний за порушення законів України. Такі студенти втрачають дійсний юридичний статус. Інформація про такі студентах передається в правоохоронні органи. Якщо ж такі особи не залишають територію України, вони несуть відповідальність.

Університет і місто

У перші дні перебування в Україні місцеві студенти, співробітники Відділу по роботі з іноземними студентами та викладачі української мови нададуть Вам всю необхідну інформацію про лікарні, банки, ринки, магазини та інше.

Покупки

Продуктові магазини відкриті щодня з 10.00 до 20.00 вечора, а деякі працюють цілодобово. Господарські магазини відкриті з 10.00 до 19.00, з перервою на обід з 14.00 до 15.00. час роботи в кожному магазин може відрізнятися. Пункти обміну іноземної валюти працюють цілодобово.

Послуги банку

Державний банк або банк з державною ліцензією, який працює більше 7 років, гарантують безпеку Ваших заощаджень. Якщо студент бажаєте відкрити рахунок, ми радимо дізнатися детальну інформацію про відсотки, які пропонує банк, вартості послуг банку, як довго він працює і чи є у нього зв'язки з банком у Вашій країні.

Громадський транспорт

Студент може користуватися громадським транспортом з 6.00 до 23.00.

Бажаємо студенту уникнути небажаних проблем.