Інтернаціональні Шевченківські читання

13 березня 2020, 12:00 pm
Published in Новини
Read 23 times

Тарас Шевченко зазвучав різними мовами в НУВГП.

Студенти-іноземці та слухачі підготовчого відділення долучилися до вшанування пам’яті Великого Кобзаря та взяли активну участь у Шевченківських читаннях, що відбулися днями у «Світлиці» першого гуртожитку.

Відкрила захід вітальною промовою проректор Наталія Савіна.

Присутні почули про літературну спадщину Тараса Шевченка, центральну роль в якій відіграє збірка поетичних творів «Кобзар», цікаві факти з життя Великого Кобзаря, декламували вірші, співали пісень, читали уривки з поем.

Так, першокурсниця Фатіма Ахамада з Союзу Коморських островів прочитала українською «Садок вишневий коло хати». Кількома мовами був продекламований Шевченківський «Заповіт». Начальник відділу роботи з іноземними громадянами Владислав Солодкий прочитав вірш українською мовою; першокурсниця Тегегн Хана з Ефіопії – амхарською; лівієць, слухач підготовчого відділення, Абухмара Мохамед – арабською; слухачка підготовчого відділення Оже Софі Марі з Франції читала в особливо емоційному забарвленні французькою; китайською – аспірантка Чжан Цзелу; першокурсник Хаітов Тойли з Туркменістану – турецькою; студент другого курсу Трухільо Робаліно Матіас з Еквадору – іспанською.

Почули учасники свята і уривок з поеми «Гайдамаки» у виконанні Марини Ілюкової, а також ряд інших поезій Тараса Шевченка: «Плач Ярославни» від Єлизавети Поліщук; уривок з поезії «Думка» у виконанні Шоєва Мавзуна, Анастасії Буфало та Оксани Романюк; «Тече вода з-під явора» – Овезової Бібіджан (Туркменістан); «Поставлю хату і кімнату» – Аріаса Еррера Кевін (Еквадор); «Думи мої, думи…» – Ехімаре Даніеля (Нігерія). Альсаааді Ахмад декламував уривок з поезії «Чи то недоля, чи неволя» (Ліван); першокурсник Нієнто Аріель – «Минають дні, минають ночі»; Гаха Магар Локендра з Непалу – «Буває, іноді старий».

Звучали тут і пісні на вірші Великого Кобзаря. Зокрема, «Тополя» у виконанні дуету Олени Климович та Антона Долгужина, «Заспіваймо пісню за Україну» і насамкінець «Реве та стогне Дніпр широкий» у виконанні викладачів і працівників університету. Ця композиція зірвала найбільше оплесків та вподобань в учасників дійства.

Фото ви можете знайти у Facebook, а  також можете прочитати додаткову інформацію й подивитись відео, перейшовши за посиланням.

Наталія Пархомчук,
відділ зв’язків із громадськістю