Інтернаціональні Шевченківські читання

13 березня 2020, 12:00 pm
Published in Новини
Read 23 times

Тарас Шевченко зазвучав різними мовами в НУВГП.

Студенти-іноземці та слухачі підготовчого відділення долучилися до вшанування пам’яті Великого Кобзаря та взяли активну участь у Шевченківських читаннях, що відбулися днями у «Світлиці» першого гуртожитку.

Відкрила захід вітальною промовою проректор Наталія Савіна.

Присутні почули про літературну спадщину Тараса Шевченка, центральну роль в якій відіграє збірка поетичних творів «Кобзар», цікаві факти з життя Великого Кобзаря, декламували вірші, співали пісень, читали уривки з поем.

Так, першокурсниця Фатіма Ахамада з Союзу Коморських островів прочитала українською «Садок вишневий коло хати». Кількома мовами був продекламований Шевченківський «Заповіт». Начальник відділу роботи з іноземними громадянами Владислав Солодкий прочитав вірш українською мовою; першокурсниця Тегегн Хана з Ефіопії – амхарською; лівієць, слухач підготовчого відділення, Абухмара Мохамед – арабською; слухачка підготовчого відділення Оже Софі Марі з Франції читала в особливо емоційному забарвленні французькою; китайською – аспірантка Чжан Цзелу; першокурсник Хаітов Тойли з Туркменістану – турецькою; студент другого курсу Трухільо Робаліно Матіас з Еквадору – іспанською.

Почули учасники свята і уривок з поеми «Гайдамаки» у виконанні Марини Ілюкової, а також ряд інших поезій Тараса Шевченка: «Плач Ярославни» від Єлизавети Поліщук; уривок з поезії «Думка» у виконанні Шоєва Мавзуна, Анастасії Буфало та Оксани Романюк; «Тече вода з-під явора» – Овезової Бібіджан (Туркменістан); «Поставлю хату і кімнату» – Аріаса Еррера Кевін (Еквадор); «Думи мої, думи…» – Ехімаре Даніеля (Нігерія). Альсаааді Ахмад декламував уривок з поезії «Чи то недоля, чи неволя» (Ліван); першокурсник Нієнто Аріель – «Минають дні, минають ночі»; Гаха Магар Локендра з Непалу – «Буває, іноді старий».

Звучали тут і пісні на вірші Великого Кобзаря. Зокрема, «Тополя» у виконанні дуету Олени Климович та Антона Долгужина, «Заспіваймо пісню за Україну» і насамкінець «Реве та стогне Дніпр широкий» у виконанні викладачів і працівників університету. Ця композиція зірвала найбільше оплесків та вподобань в учасників дійства.

Фото ви можете знайти у Facebook, а  також можете прочитати додаткову інформацію й подивитись відео, перейшовши за посиланням.

Наталія Пархомчук,
відділ зв’язків із громадськістю

Rate this item
(0 votes)

Робота Центру міжнародного співробітництва та освіти спрямована на допомогу іноземним студентам здобути освіту в університеті.
Надаємо комплексні послуги у вирішення трансферу, оформлення документів, проживання на весь термін навчання.

Центр міжнародного співробітництва та освіти

Центром міжнародного співробітництва та освіти завідує проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків Савіна Наталія Борисівна. Директором Центру є Тимощук Ігор Олександрович. У складі Центру функціюють чотири підрозділи: відділ міжнародних зв'язків (начальник Бадинський Леонід Олексійович), відділ роботи з іноземними громадянами (начальник Солодкий Владислав Олександрович), відділ організації міжнародної освіти та міграційних питань (начальник Нікитенко Дмитро Валерійович) та підготовче відділення для іноземних громадян (завідувач Михайлова Єлизавета Вікторівна).

Кожна зі сфер завідує спектром певних обов’язків, але основним завданням є контакт з іноземними студентами, інформування про освітні програми, подача та обробка документів, а також проживання й адаптація останніх в університеті та українському середовищі загалом.