Посвідка на тимчасове проживання

Посвідка – це документ, що підтверджує й засвідчує особу іноземного громадянина або особи без громадянства і підтверджує легальність тимчасового перебування в Україні. Посвідка зроблена у формі картки та є безконтактним засобом зберігання даних. Посвідку видають на період навчання, який визначається в наказі університету згідно періоду навчання іноземного громадянина.

Наказ Про затвердження зразка, технічного опису бланка та Порядку оформлення, видачі, обміну, скачування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання затверджений Кабінетом Міністрів України від 25.04.2018 р. №322.

Іноземні громадяни, які прибули в Україну з метою навчання й отримали Посвідку законно проживають в Україні на період навчання. Посвідка видана іноземним громадянами і особам без громадянства, які досягли віку 16 років.

Оформлення документів на імміграцію та перебування в Україні іноземних студентів Національного університету водного господарства та природо-користування здійснюється згідно з:

 • Тимчасовим порядком розгляду заяв для оформлення посвідки на постійне проживання та посвідки на тимчасове проживання http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/RE23867.html
 • Законом України «Про імміграцію» http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf /link1/T012491.html
 • Законом України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/T113773.html
 • «Порядком продовження строку перебування та продовження або скорочення строку тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України» http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/KP120150.html
 • Детальною інформацією щодо умов отримання посвідки на тимчасове проживання в Україні для іноземців та осіб без громадянства викладена на сайті Державної міграційної служби України http://dmsu.gov.ua/posluhy/dokumentuvannya-inozemtsiv/719-vidacha-posvidki-na-timchasove-prozhivannya
 • Наказом Міністерства освіти і науки України від 01 листопада 2013 р. № 1541 (у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 11 вересня 2017 р. за № 1167) «Деякі питання організації набору та навчання (стажування) іноземців та осіб без громадянства».

Національний університет водного господарства та природокористування забезпечує своєчасне подання документів до Управління державної міграційної служби України в Рівненській області http://rv.dmsu.gov.ua для оформлення зарахованим на навчання іноземцям в установленому законодавством порядку посвідок на тимчасове проживання.

В Національному університеті водного господарства та природокористування питаннями щодо подачі пакету документів іноземних студентів в Управління державної міграційної служби України в Рівненській області, взяття їх на облік і видачі посвідок на тимчасове місце проживання в Україні, займається Центр міжнародного співробітництва та освіти.

Крок 1. Підготовка документів

 • - паспорт або ID-документ типу D (D-13 віза);
  - переклад паспорта українською (або ID-документа), засвідчений нотаріусом в Україні;
  - чинне медичне страхування;
  - чек оплати митного збору;
  - два фото 3,5х4,5.

 • Державно мито в сумі 34 грн. (на основі частини 6 статті 3 Наказу Кабінету Міністрів України Про митні збори).
  Адміністративний збір у сумі 517 грн. (згідно з Постановою Кабінету Міністрів України про «Деякі питання надання адміністративних послуг у сфері міграції від 02.11.2016 р. № 770).
  Адміністративний збір у сумі 340 грн.

Крок 2. Подача документів до Міграційної служби

Документи для видачі Посвідки подають не пізніше, ніж за 15 робочих днів, до закінчення встановленого терміну легального перебування в Україні.
Документи на реєстрацію Посвідки подає особисто студент.

Крок 3. Отримання посвідки на тимчасове проживання

Посвідка на тимчасове проживання може бути видана в межах 15 робочих днів після подачі документів до Міграційної служби.
Посвідку на тимчасове проживання студент отримує персонально.

Крок 4. Реєстрація на місці проживання

 • Пакет документів (у паспортний офіс):
  - посвідка на тимчасове проживання;
  - заява на реєстрацію;
  - Договір найму;
  - чек оплати державного мита;
  - наказ про проживання.

 • Документи для видачі реєстрації за місцем проживання потрібно подати не пізніше, ніж за 5 робочих днів після отримання посвідки.

 • Документи про реєстрацію видають у межах 5 робочих днів після того, як іноземний громадянин чи особа без громадянства подали документи в паспортний стіл.

 

Якщо немає причин для продовження посвідки на тимчасове проживання або студент відраховується з університету, то іноземний громадянин зобов’язаний:

- знятися з реєстрації за місцем проживання;
- повернути посвідку на тимчасове проживання;
- отримати «Резолюцію» Державної міграційної служби України;
- залишити Україну впродовж 7 днів.

Ті самі кроки має зробити іноземець після закінчення навчання в Університеті.