Новини

18 студентів Національного університету водного господарства та природокористування та Рівненського економіко-технологічного фахового коледжу НУВГП стали учасниками проекту від Українсько-Польської Ради Обміну Молоді за номером UKR/2022/W/0084, під назвою “Від Дніпра до Одри пливемо та рятуємо”.

Стартував освітній проєкт

4 квітня 2022, 8:35 pm
Published in Новини

Тиждень тому стартував освітній проєкт Центру міжнародного співробітництва та освіти НУВГП для тимчасово переміщених осіб. З різних куточків України та навіть світу до нього доєдналось понад 130 людей та дітей. Хоча основними цілями цього проєкту є освітня та пізнавальна діяльність, в умовах сьогодення він став психологічною підтримкою та розрадою.

Тричі на тиждень проводяться заняття із вивчення іноземних мов, де наші слухачі розвивають свої навички комунікації англійською, німецькою, французькою та турецькою мовою.

Новий рік в стінах НУВГП розпочався із заключення нового договору з фірмою по набору іноземних студентів на навчання до НУВГП. Так, 25.01.2022 року проректор з наукової роботи та міжнародних зв'язків Наталія Борисівна Савіна приймала в себе директора ТОВ «Европіан Консалтінг компані «Марвелл» Ахмеда Марвана Расім Ахмеда та його дружину.

Фірма пана Ахмеда надає послуги щодо організації набору іноземних громадян на навчання до України, в тому числі на Підготовче відділення. Під час зустрічі було обумовлено майбутні шляхи для розвитку двосторонньої співпраці та обумовлено процес навчання у період пандемії.

У період з 17 по 22 січня 2022 року проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків Наталія Савіна перебувала з робочим візитом у нашого партнера - Люблінській Політехніці.

Мета візиту: розширення науково-методичної співпраці між двома закладами вищої освіти, продовження співробітництва у рамках міжнародних магістерських програм і програм підготовки докторів філософії, а також інтенсифікація співпраці у межах грантових проектів та академічної мобільності.

Свиріпа Вікторія, провідний фахівець з інформаційного забезпечення відділу міжнародних зв’язків, виграла грант «Management of Internationalisation and German-Ukrainian Academic Cooperation 2022/2023» на участь у курсі змішаного навчання, розроблений Міжнародним офісом Університету Лейбніца в Ганновері за підтримки DAAD в рамках програми «Підтримка інтернаціоналізації українських вищих навчальних закладів – програми підвищення кваліфікації для адміністраторів українських вищих навчальних закладів у сфері освіти та академічного менеджменту (2022-2023 роки)» для задоволення потреби німецько-українського академічного співробітництва.

Впродовж 2 років вона працюватиме над розробкою та впровадженням свого індивідуального проекту «Global Information Strategy», який покликаний сприяти інтернаціоналізації НУВГП в міжнародному інформаційному аспекті.

Програма покликана надати учасникам глибокі знання про різні аспекти інтернаціоналізації й дати їм можливість керувати відповідними процесами й завданнями, а також сприяти інтернаціоналізації своїх університетів.

В рамках проєкту ЄС ЕРАЗМУС+ INTERADIS «Адаптація та інтеграція міжнародних студентів» з 22 по 26 листопада 2021 року в м. Дордрехт, Нідерланди, командою Нідерландської бізнес-академії було організовано тренінг з елементами навчального візиту за участі команд університетів партнерів з України: Львівський національний університет імені Івана Франка, Маріупольський державний університет,  Національний університет водного господарства та природокористування, Одеський національний політехнічний університет, Сумський національний аграрний університет, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича.

Щорічно 17 листопада у світі відзначається міжнародний день студента, свято молодості та життя. Традиційно це свято відзначають і у стінах Національного університету водного господарства та природокористування. Цьогоріч подія зібрала в одному залі студентів українців та іноземних студентів, представників різних країн, які навчаються за різними спеціальностями.

На заході були присутні ректор НУВГП Віктор Мошинський, проректор з наукової роботи та міжнародних зв'язків Наталія Савіна та весь колектив Центру міжнародного співробітництва та освіти на чолі з Ігорем Тимощуком.

Особливим гостем даної події став очільник м. Рівне, вельмишановний міський голова Олександр Третяк.

28 жовтня 2021 року відбулася онлайн-зустріч учасників робочої групи грантового проекту INTERADIS «Інтеграція та адаптація іноземних студентів» (619451-ЕРР-1-2020-1-NL-EPPKA2-CBHE-JP) Нікитенка Дмитра, Подлевського Андрія, Красовської Юліани та Подлевської Оксани зі студентським активом університету. Слід нагадати, що проект реалізується у рамках конкурс Європейського Союзу Еразмус+ з розвитку потенціалу вищої освіти та співфінансується Європейським союзом.

На зустрічі учасники проекту поділились зарубіжним досвідом створення в межах студентського парламенту підрозділу, який міг би бути координаційним центром інтеграції іноземних студентів в університетське середовище НУВГП.

За результатами зустрічі була підтримана ініціатива створення студентської організації, до сфери завдань якої належали б питання співпраці із закордонними студентами.

27 жовтня 2021 року відбулась онлайн-зустріч учасника робочої групи грантового проекту INTERADIS «Інтеграція та адаптація іноземних студентів» (619451-ЕРР-1-2020-1-NL-EPPKA2-CBHE-JP) професора Нікитенка Дмитра із студентами 1 курсу спеціальності "Менеджмент".

На цій зустрічі був представлений міжнародний досвід адаптації та інтеграції іноземних студентів на прикладі Університету Миколаса Ромеріса (м. Вільнюс, Литва). Студенти виявили неабиякий інтерес прийняти участь в системі менторства та/або buddy-program для кращої адаптації іноземних студентів у НУВГП.