Новини

Щорічно 17 листопада у світі відзначається міжнародний день студента, свято молодості та життя. Традиційно це свято відзначають і у стінах Національного університету водного господарства та природокористування. Цьогоріч подія зібрала в одному залі студентів українців та іноземних студентів, представників різних країн, які навчаються за різними спеціальностями.

На заході були присутні ректор НУВГП Віктор Мошинський, проректор з наукової роботи та міжнародних зв'язків Наталія Савіна та весь колектив Центру міжнародного співробітництва та освіти на чолі з Ігорем Тимощуком.

Особливим гостем даної події став очільник м. Рівне, вельмишановний міський голова Олександр Третяк.

28 жовтня 2021 року відбулася онлайн-зустріч учасників робочої групи грантового проекту INTERADIS «Інтеграція та адаптація іноземних студентів» (619451-ЕРР-1-2020-1-NL-EPPKA2-CBHE-JP) Нікитенка Дмитра, Подлевського Андрія, Красовської Юліани та Подлевської Оксани зі студентським активом університету. Слід нагадати, що проект реалізується у рамках конкурс Європейського Союзу Еразмус+ з розвитку потенціалу вищої освіти та співфінансується Європейським союзом.

На зустрічі учасники проекту поділились зарубіжним досвідом створення в межах студентського парламенту підрозділу, який міг би бути координаційним центром інтеграції іноземних студентів в університетське середовище НУВГП.

За результатами зустрічі була підтримана ініціатива створення студентської організації, до сфери завдань якої належали б питання співпраці із закордонними студентами.

27 жовтня 2021 року відбулась онлайн-зустріч учасника робочої групи грантового проекту INTERADIS «Інтеграція та адаптація іноземних студентів» (619451-ЕРР-1-2020-1-NL-EPPKA2-CBHE-JP) професора Нікитенка Дмитра із студентами 1 курсу спеціальності "Менеджмент".

На цій зустрічі був представлений міжнародний досвід адаптації та інтеграції іноземних студентів на прикладі Університету Миколаса Ромеріса (м. Вільнюс, Литва). Студенти виявили неабиякий інтерес прийняти участь в системі менторства та/або buddy-program для кращої адаптації іноземних студентів у НУВГП.

27 жовтня 2021 р. іноземні студенти НУВГП на чолі з начальником відділу роботи з іноземними громадянами Солодким В., в супроводі провідної фахівчині з соціально-побутових питань Поліщук О. та провідної фахівчині з адаптаційної та культурно-виховної роботи Брижатої О. відвідали Українське радіо Рівне, UA: Рівне в рамках грантового проекту INTERADIS «Інтеграція та адаптація іноземних студентів».

Даний візит був приурочений до Дня української писемності та мови, який щорічно відзначається в Україні 9 листопада.

25 жовтня 2021 р. НУВГП приймав у себе делегацію з Вищої Національної Хімічної Школи м. Ренн (Франція) на чолі з її директором проф. Режі Готьї, директором центру міжнародних відносин паном Пьєром Бріеном та доцентом кафедри інженерії паном Сільваном Жіроде.

Делегацію приймав у себе Ректор НУВГП - В.Мошинський, на зустрічі були присутні проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків Н.Савіна, директор Центру міжнародного співробітництва та освіти І.Тимощук та провідний фахівець з міжнародного співробітництва Г.Власюк. В ході зустрічі було підписано меморандум про співпрацю між двома ВНЗ та договір про реалізацію академічної мобільності серед студентів НУВГП та Вищої Національної Хімічної Школи.

22 жовтня 2021 року відбувся звітний воркшоп за результатами роботи проектної робочої зустрічі у Національному університеті імені Юрія Федьковича у місті Чернівці у період з 4-5 жовтня та навчального візиту до Університету імені Миколаса Ромеріса у Вільнюсі, Литва з 10-16 жовтня 2021 року, які відбулися в рамках грантового проекту INTERADIS «Інтеграція та адаптація іноземних студентів» (619451-ЕРР-1-2020-1-NL-EPPKA2-CBHE-JP).

П’ятеро представників Національного університету водного господарства та природокористування, а саме: Владислав Солодкий, Дмитро Нікитенко, Андрій Подлевський, Юліана Красовська та Оксана Подлевська  взяли участь у воркшопі в Чернівцях та навчальному візиті до Литви.

Метою проекту є розширення та вдосконалення можливостей закладів вищої освіти України щодо інтеграції та адаптації іноземних здобувачів освіти. Проект співфінансується програмою Erasmus+ Європейського Союзу та реалізується за підтримки Національного Еразмус+ офісу в Україні.

21 жовтня 2021 року Центр міжнародного співробітництва та освіти на чолі з І.Тимощуком, начальником відділу міжнародних зв’язків Л.Бадинським та провідним фахівцем з питань академічного обміну О.Романюк заключили договір про співпрацю з  міжнародним інформаційним центром “IIC Ukraine” на чолі з його директором паном М.Нікановим.

Даний договір передбачає можливості для академічної мобільності студентів НУВГП, зокрема ННІАЗ, ННМІ та ННБА у Данії, Швейцарії, Нідерландах, Австрії, Великобританії, Канаді та США відповідно до їхніх навчально-наукових інтересів.

21 жовтня 2021 в стінах НУВГП було заключено договір з агентом по набору іноземних студентів паном Родріком Епенда.

Пана Епенда приймала в себе проректор з наукової роботи та міжнародних зв'язків Наталія Савіна, на зустрічі були присутні директор Центру міжнародного співробітництва та освіти Ігор Тимощук та начальник відділу міжнародних зв’язків Леонід Бадинський.

З 11 по 15 жовтня 2021 делегація НУВГП у складі Нікитенка Д., Подлевського А., Подлевської О. та Красовської Ю. відбула до Університету Миколаса Ромеріса  (Вільнюс, Литва) в рамках грантового INTERADIS «Інтеграція та адаптація іноземних студентів.

За час свого перебування наша делегація прослухала презентацію Національного агентства на тему «Литовські Вищі навчальні заклади в міжнародному вимірі Erasmus+ можливості для українсько-європейських партнерів», ознайомилася з роботою, структурою та персоналом Відділу міжнародних зв’язків Університету Миколаса Ромеріса та Центром з навчальних питань, які відповідають за інтеграцію іноземних студентів.